Advertisement
Andromacha.png

Andromacha – statek zaopatrzeniowy z Bostonu dowodzonym przez kapitana Brysona. Oprócz cennych surowców Andromacha transportowała również niewolników.

Historia

Sezon pierwszy

Kapitan Flint przed wyruszeniem w poszukiwaniu Urci de Lima chciał jak najbardziej ulepszyć Morsa aby zwiększyć szanse na przejęcie galeonu. Eleanor próbuje przekonać kapitana Andromachy Brysona aby ten użyczył swoich dział poprzez znajomości ojca - Richarda Guthrie. Niestety Richard podstępem przekonywuje Brysona aby ten nie oddawał swoich dział - wszystko to robi pod pretekstem chronienia Eleanor. Bryson odpływa z Nassau - widzący to Flint wyrusza za nim w pościg.

Statek

Andromacha posiada działa, których Flint potrzebuje do wyruszenia w poszukiwaniu Urci. Niestety Andromacha nie należy do łatwych celów gdyż posiada ponad tuzin dział i 60 ludzi gotowych do walki. Żadnemu piratowi podczas panowania Brysona nie udało się jeszcze wejść na pokład Andromachy do czasu abordażu przez Flinta. Bryson był doskonałym dowódcą i taktykiem, umiejętnie dyryguje swoimi ludźmi. Sam statek staje się doskonałą fortyfikacją, niemalże niemożliwą do sforsowania. Dopiero przez podstęp Flinta udaje się wedrzeć na statek.

Transport

Andromacha przewoziła na swoim pokładzie bardzo cenne towary - między innymi cukier oraz porcelanę z chin. Na pokładzie Andromachy znajdowało się również pomieszczenie w którym transportowano niewolników.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.