Advertisement

Jurassic World: Dominion Dominates Fandom Wikis - The Loop

01:25

Dyfed Bryson – kapitan kupieckiego statku Andromacha. Działał na terenie Baham na początku XVIII wieku i zaopatrywał głównie Richarda Guthrie z Bostonu.

Biografia

Opis

Bryson działał bezpośrednio na zlecenie Richarda przez jakiś czas, zanim został kapitanem. Ze względu na przeszłość Richardowi udało się przekonać Brisona do odpłynięca z Nassau.

Sezon pierwszy

Flint do odniesienia zwycięstwa w zdobycia Urci potrzebował dodatkowych armat, Eleanor Guthrie łudzi nadzieje że uda się jej przekonać Brysona do oddania dział ze względu na jego dawne relacje z jej ojcem.  Po przybyciu na Nassau wszystko idzie ze zgodnie przewidzianym planem, niestety Richardowi udaje się przekonać go do opuszczenia wyspy. Po zakończeniu spotkania z Richardem, Bryson zapewnia Eleanor Guthrie że przekaże jej swoje armaty. Eleanor rozkazuje O'Malley'owi wyczekiwać przekazania armat, niestety Richard przekonuje również Scotta, który ogłusza O'Malleya przed przybyciem szalupy Brysona. Bryson bierze Scotta jako swojego niewolnika i ucieka z Nassau. W pościg za Andromachą wyrusza kapitan Flint.  Podczas ataku na Andromachę Bryson wydaje się być spokojny - upewnia się czy ładunek który transportują jest bezpieczny. Dzięki sprytowi Flinta piratom udaje się wejść na pokład statku Brysona. Podczas abordażu Bryson, Hayes oraz reszta załogi zabarykadowała się w niższych pomieszczeniach statku, w miejscu gdzie znajdowały się armaty których potrzebował Flint. Po kilku nieudanych próbach wdarcia się do środka piraci dostrzegają że w środku znajdują się również niewolnicy. Piraci poprzez podstęp pomagają uwolnić niewolników (poprzez podanie im narzędzia które rozkuje kajdany). Niewolnicy pomagają piratom przejąć całkowitą kontrolę nad Andromachą całkowicie wybijając jej załogę. Bryson początkowo zostaje postrzelony w głowę, ostatkiem sił próbuje popełnić samobójstwo poprzez detonację pułapki stworzonej z dynamitu. W ostatniej chwili zabija go Emme.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.